You are here:

Części samochodowe – Grudziądz

Części samochodowe – Grudziądz
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

części samochodowe (9)O sondzie lambda

Istnieje bardzo wiele części samochodowych, o których wielu mechaników nawet nie słyszało. Doskonałym przykładem może być chociażby sonda lambda, która odgrywa bardzo ważną rolę w działaniu całego pojazdu. Mimo to jest zazwyczaj pomijana na planach samochodu, czy w książkach opisujących tematykę działania auta. Zazwyczaj nie mówi się o niej również na zajęciach w technikach.
Zatem dzisiaj powiemy sobie to i owo o tej jakże niedocenianej części samochodowej. Jest ona czujnikiem, który mierzy zawartość tlenu w różnych spalinach. Umieszcza się go zazwyczaj w układzie wydechowym silnika samochodu. Dzięki temu dokonuje się precyzyjnego dozowania całej paliwowo-powietrznej mieszanki oraz można kontrolować jej skład.
Gdzie się wykorzystuje sondy lambda? Znajdziemy je w większości silników benzynowych. Poza tym, niektóre z samochodów mają więcej, niż jedną sondę. Umieszcza się je wówczas za katalizatorem oraz przed nim. Od jakiegoś czasu są standardowym elementem składającym się na samochód. Nierzadko instaluje się je również w silnikach wysokoprężnych.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: kreda sisa, etykiety inspekcyjne na zamówienie, etykiety inspekcyjne z datą, durobet ceny, plisy Oświęcim, vetrex-v90-alphaline, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, ra nails lakier hybrydowy, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, CPE Gliwice, przesłony wodoszczelne

Back to Top

Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Umywalka Simas Evolution 34x31cm EVO14, Primacon przenośniki rolkowe, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, Primacon taśmy transportujące, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00